Jak to jde ve škole

23. září 2015 v 17:04 | Twyla |  Moje kecy
Jak už jsem předevčerejšky slibovala,täk tu mám provás ten dlouhodobě vytoužený článek,který pojednává o mé nové škole do které chodím,jak se v nové partičce lidí cítím a jestlipak už jsem si za těch pár týdnů stačila najít nové kamarádky. Toto všechno a mnohem vice se dozvíš v celém článku.

Předem upozorňuji na dlouhý text,ze kterého vás může po kliknutí na celý článek trefit šlak:D


Ty tři týdny co začala opět škola a my se opět vrátily nebo už začaly chodit do zákládní či dokonce už na střední školy,tak vím,že jsem se vám ještě ani nestihla svěřit,jak to jde na střední škole,které jsem se o prázdninách obávala. No,pokud to chcete vědět,což určitě chcete,tak je to tam celkem fajn. Sice první tři dny byli pro mě horší,ale pak už jsem si zvykla. Vidíte,bála jsem se,že budu chodit do třídy plné kluků o které mě informovala má (teď už bývalá) kamarádka se kterou jsem tam měla původně být,ale jak se o velké převaze kluků ve třídě dozvěděla,tak si to rozmyslela a podala přihlášku na jinou školu,což mě opravdu zamrzelo. Vidíte,a na konec se z té velké převahy kluků vyklubala prvního školního dne velká převaha holek. Učitelé říkají,že jsme první třída,která je plná holek,protože většinou na té škole-oboru převažovali kluci. Pokud vás to zajímá,tak mezi té velké převaze holek máme také kluka,ale pouze toho jednoho jediného.
Vidíte,ani jsem se nestačila zmínit o své škole na kterou vůbec chodím. Kdybych si měla tipnout,tak bych se vsadila,že jste si tipli,že jako většina holek chodím na Gymnázium,ale to by jste se pěkně zmýlili. Já totiž chodím na střední s oborem Kuchař-číšník. Ano,původně jsem sice plánovala jít na Gympl,ale z toho důvodu co mi říkala má učitelka o té škole,že tam berou i horší žáky tzv.lajdáky,tak jsem se rozhodla,že půjdu na tuto školu jako kuchařka či číšnice. Rodiče z toho měli samozřejmě radost,protože alespoň budu umět po čase vytvořit nějaké to speciální a originální jídlo. A co se týče číšnice ta mě zaujala hned než kuchař.
Jako správná škola s obory se i ta moje dělí na týden učení a týden odborného výcviku kde jsme v kuchyni a kuchtíme různé mňamky. Druhý týden máme školu,která nám začíná v osm a končí přesně ve dvě. A pokud vaříme,tak začínáme už v sedm a končíme před půl druhou.
Kdybych to měla zhodnotit jaké povolání mě asi nejvíce baví,tak nejspíš asi povolání číšnice. Nejen,že jako číšnice máme mnohem hezčí ,,stylovější" oblečeční,ale prostírání a nošení talířků mi připadá mnohem větší zábava než když pořád stojíte na místě a máte za úkol být pořád jen schovaná v kuchyni kde vás nikdo nevidí a umývat velké hory nádobí. Umývání a utírání nádobí mě sice baví,ale když toho máte opravdu hodně,tak vás bolí ruce a od toho stání vás začnou bolet i nohy. Co se týče vaření,tak k tomu samozřejmě žádné negativní názory nemám,ale v kuchyni se mi zkrátka nějak nelíbí. Co se týče mých nových spolužaček,tak jsou celkem super. Tím celkem myslím to,že jsou trochu pubertální a vyhledávají kluky a nehledě na to,že nadávají tak trochu sprostě a většina z nich kouří. Samozřejmě už jsem si mezi nimi stačila najít kamarádku-Katku,která naštěstí nekouří. Z ostatnimi se samozřejmě také bavím,ale ne zrovna o něčem důvěryhodném už kvůli tomu,že mi příjdou falešné a moc pubertální. Co se týče mé nové kamarádky,tak je skvělé že nějakou konečně mám,protože je sní opravdu sranda. Jen mi je líto,že si pořád s někým píše na mobilu,takže když jí něco říkám,tak moc nedává pozor,ale když vaříme,tak si pěkně popivídáme a ještě se při tom nasmějeme. Bohužel je jen škoda,že nebývá ve stejném městě jako já. Vlastně z mého města nepochází nikdo z těch holek,protože všechny pochází z malých dědinek. Jen ten jediný kluk pochází z toho samého města jako já,což je opravdu neobvyklé:D Co se týče počtu naší třídy je nás (jen) šestnáct,ale z toho důvodu,že se mezi námi nachází i dámy středního věku,které už můžou chodit na hodiny vaření jen když budou chtít,tak je nás opravdu jen dvanáct. Když se týden učíme,tak to už se těch starších dam samozřejmě netýká. Co se ještě týče toho čísla,které pojednává o počtu žáků ve tříde,tak je nás i méně,protože se také mezi námi nachází dva propadlíci,kteří se ze školy ulévají (učitelé už je dobře znají) a celý minulý týden se dokonce neukázali. A když vaříme v kuchyňce,tak to mají praxi někde v prodejně,takže je nevídáme dalo by se říct skoro vůbec. Ale do prodejny na praxi chodí,protože nás o tom informuje učitelka co ji máme na vaření. Od včerejška,ale nás má být o dvě žákyně více. Co se té jedné týče ta už se nám představila a už s námi dnes i vařila,ale ta jedna stále ne a ne přijít. Naše učitelka nám vzdělila,že přechodí každý školní rok z jedné školy do druhé,takže s ní bude něco v nepořádku. Co se ještě týče toho týdne školy,tak jsou s námi ve tříde z důvodu kolik nás je málo i holky z oboru ošetřovatel,kde mám také kamarádku,ale moc se spolu nebavíme už z toho důvodu,že většinu času trávím s kamarádkou Katkou.

A to by asi nejspíš bylo vše,co by vás mohlo zajímat o mě a mé nové střední škole.

Děkuji za přečtení a chválím za odvahu tento celý článek přečíst.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Crystal Crystal | 23. září 2015 v 20:35 | Reagovat

Tak to máš fajn, že už máš kamarátku. Vedela som, že chodíš na takúto školu, lebo si to už raz hovorila ;) Mňa by najradšej šupli na umeleckú :/ Ja by som chcela ísť na gympel, lebo si myslím, že na tomto nebudú taký "vygumovaný" :D Variť - to by ma bavilo ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama